ممنوعیت بازگشت سامسونگ و ال جی به ایران

ممنوعیت بازگشت سامسونگ و ال جی به ایران
21 فروردین

بازگشت سامسونگ و ال جی به ایران ممنوع شد

معاون قضایی دادستان کل کشور، سعید عمرانی در زمان بازدید از خط‌های تولید گروه صنعتی انتخاب در اصفهان تاکید کرد که قاچاق یکی از موانع رشد و توسعه صنایع است. وی افزود اگر در این مسیر راه‌کار و مقابله جدی با قاچاق نداشته باشیم صنایع کشور را خطر جدی تهدید خواهد کرد.

سعید عمرانی اضافه کرد، در هر زمینه‌ای که کالا یا خدمات مشابه داخلی وجود داشته باشد، دیگر اجازه واردات نخواهیم داد. همچنین در رابطه با بازگشت دو شرکت سامسونگ و ال جی به کشور با توجه به سیاست های اقتصاد داخلی، به دلیل آن که این دو ما را در زمان و شرایط دشوار تنها گذاشتند دیگر اجازه ورود و بازگشتشان را نخواهیم داد.

معاون قضایی دادستان کل کشور صنایع لوازم خانگی و خودرو را یکی از شاخصه های صنعتی بودن و نشان پیشرفت هر کشور خواند و افزود مهندسان، طراحان و تولیدکنندگان داخلی در زمینه لوازم خانگی به پیشرفت‌های بسیار خوبی دست یافته اند، آن هم در حدی که اگر نام برند یک محصول ایرانی را به یک برند خارجی تغییر دهیم باورمان می‌شود که این محصول به طور قطع خارجی است.

بازگشت سامسونگ و ال جی به ایران ممنوع شد

عمرانی به این نکته اشاره کرد که خروج دو شرکت لوازم خانگی سامسونگ و ال جی با این که در شرایط سخت کشور را ترک کردند اما همین امر باعث رشد و پیشرفت تولیدات داخلی شد و اگر حضور آنها در کشور ادامه داشت شاهد چنین پیشرفتی در کارخانه های ایرانی نبودیم.

معاون قضایی دادستان کل کشور می‌گوید که شرکت های خارجی دیگر در ایران جایی ندارند و ما در قوه قضاییه به محصولاتی که نمونه داخلی دارند دیگر اجازه ورود نخواهیم داد و در صورت مشاهده با متخلفان برخورد خواهد شد. وی افزود با توجه به دستور رئیس قوه قضاییه، در صورتی که تشخیص داده شود در زمینه تولید داخل مشکلاتی وجود داشته باشد به صورت خارج از نوبت به پرونده آنها رسیدگی خواهد شد.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...