شیائومی و اوپو در حال کار بر روی تولید تراشه 5G اختصاصی

شیائومی و اوپو در حال کار بر روی تولید تراشه 5G اختصاصی
23 فروردین

تولید تراشه اختصاصی شیائومی و اوپو

پس از گوگل که هفته گذشته اخباری از آن مبنی بر مجهز شدن گوشی پیکسل 6 گوگل به تراشه اختصاصی منتشر شد (طبق گزارش‌ها گوگل با همکاری سامسونگ در حال تولید این تراشه است که احتمالا از لحاظ طراحی و معماری وجه اشتراک بسیاری با تراشه اگزینوس سامسونگ خواهد داشت)، اما با توجه به گزارش اندروید سنترال، احتمالا گوگل تنها نیست و شیائومی و اوپو نیز بر روی کار بر روی تراشه اختصاصی برای جایگزین کردن با کوالکام هستند.

بنا بر گزارش های منتشر شده، این تراشه با پشتیبانی از شبکه sub-6GHz کار خواهد کرد و شاید تا اواخر سال 2021 معرفی شود.

شیائومی پیش‌تر و در سال 2017 تراشه ای تحت عنوان Surge S1 را برای گوشی Mi 5C منتشر کرده بود که در پی آن Mi 5C یکی از برترین گوشی های چینی همان سال تبدیل شد. ضمن این که چندی پیش شیائومی تراشه Surge C1 در در طی مراسمی معرفی نمود که نشان دهنده این است که شیائومی در زمینه تولید و توسعه تراشه آشنایی کافی را دارد.

تولید تراشه اختصاصی شیائومی و اوپو

اما اوپو تا به امروز تنها با همکاری سایر برندها همچون وان پلاس در حال تولید پردازنده اختصاصی بوده است. انجام این کار برای شیائومی و اوپو سبب کاهش وابستگی آنها به کوالکام و مدیاتک خواهد شد. البته لازم به ذکر است که این اقدام بدان معنی نیست که این دو کمپانی همکاری خودشان را با بزرگان تولید و توسعه تراشه در جهان یعنی کوالکام و مدیاتک قطع خواهند کرد.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...