هک شدن اطلاعات 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس

هک شدن اطلاعات 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس
23 فروردین

هک شدن کلاب هاوس و اطلاعات 1.3 میلیون کاربر آن

طی گزارشات منتشر شده، اطلاعات حساب 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس شامل اطلاعات حساب کاربری آنهاست هک شده و در دسترس قرار گرفته است.

هنوز چند ماه از افشای اطلاعات حساب کاربران دو پلتفرم فیسبوک و لینکدین نگذشته است که این بار خبر از هک و منتشر شدن اطلاعات حساب کاربران شبکه اجتماعی کلاب هاوس شنیده می‌شود.

کلاب هاوس شبکه اجتماعی جدیدی است که به تازگی کاربران بسیاری را به سمت خودش کشانده است. در این شبکه اجتماعی کاربران از طریق روم ها و صوت در ارتباط هستند. شروع و گسترش این اپلیکیشن نو ظهور نیز با چند مصاحبه بزرگ از ایلان ماسک همراه بود. این مصاحبه ها باعث جهش عجیب و 10 میلیونی کاربران ClubHouse شد.

شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس هنوز فاش شدن اطلاعات کاربرانش را تایید نکرده است و هنوز مشخص نیست که آیا این اطلاعات واقعی هستند یا خیر.

هک شدن اطلاعات 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس

بنا به گزارش سایبر نیوز، بانک اطلاعاتی SQL منتشر شده از کلاب هاوس فقط اطلاعات پروفایل کاربران را شامل می‌شود و اطلاعات مهمی مثل حساب های بانکی و ... را در بر نگرفته است، البته که در همین حد فاش شدن اظلاعات نیز می‌تواند در طبقه‌بندی جرایم سایبری قرار بگیرد.

مورد مهم دیگری که باعث نگرانی کاربران شده است این است که اطلاعات درز شده از کلاب هاوس و تلفیق آنها با اطلاعات هک شده از سایر شبکه های اجتماعی دیگر می‌تواند باعث تکمیل شدن اطلاعات آنها شده و هکرها اطلاعات کاملی را از هر کاربر داشته باشند.

اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که به تازگی در کلاب هاوس ثبت نام کرده اید و احتمال می‌دهید اطلاعات مهمی را در بخش پروفایل خود ثبت کرده اید (خصوصا ایرانیان ساکن در کشورهای خارج از ایران به دلیل حساب های بانکی بین المللی) در اولین فرصت ورود دو مرحله‌ای یا همان Two Step Verification را برای تمامی حساب های خود فعال نموده و از رمز عبور قدرتمندی استفاده کنید.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...