ویندوز 11 سیستم عامل جدید مایکروسافت

ویندوز 11 سیستم عامل جدید مایکروسافت
30 خرداد

ویندوز 11

کم کم در حال نزدیک شدن به نسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت یعنی ویندوز 11 هستیم. مایکروسافت قرار است در تاریخ 24 ژوئن (سوم تیر ماه) طی یک رویداد آنلاین از نسل بعدی سیستم عامل ویندوز رونمایی کند.

اینکه اطلاعات، ویدیوها و حتی نسخه غیر رسمی آن بر حسب یک اتفاق به بیرون درز کرده اند و یا یکی از سیاست های تبلیغاتی است را نمی‌دانیم اما در هر صورت اطلاعات زیادی از نسخه جدید ویندوز یعنی ویندوز 11 منتشر شده است که همگی نشان دهنده پیشرفت و تغییرات بسیار خوبی است.

ماه گذشته آخرین به روز رسانی ویندوز 10 تحت عنوان 21H1 منتشر شد و کاربران پر و پا قرص ویندوز طی ماه های آینده و احتمالا پاییز سال جاری 2021 می‌توانند نسخه رسمی نسل جدید ویندوز یعنی 11 را بر روی سیستم های خود نصب کنند.

یکی از احتمالاتی که گفته شده است این است که شاید نام ویندوز 11 نام قطعی برای سیستم عامل جدید مایکروسافت نباشد و این کمپانی تصمیم به نام دیگری بگیرد. با توجه به روند نام گذاری در گذشته برای ویندوز، می‌توان این ابهام را داشت و این احتمال را رد نکرد، اما چیزی که از شواهد امر مشخص است همگی دال بر نام 11 بر روی ویندوز جدید دارد.

ویندوز 11

واضح ترین و قابل لمس ترین تغییراتی که همیشه برای یک سیست عامل و یا حتی هر محصول دیگری رخ می‌دهد تغییرات ظاهری آن است که به طور حتم تغییراتی را شاهد خواهیم بود اما بحث بسیار مهمی که مطرح است و هنوز اطلاعات دقیقی از آن نداریم تغییرات در بخش تجربه کاربری آن است و انتظار می‌رود که در این بخش هم شاهد تغییرات گسترده ای باشیم.

با توجه به اخبار منتشر شده قرار است تغییرات زیادی را هم در بخش ویندوز استور شاهد باشیم.

تطاویر و ویدیوهای منتشر شده در روزهای گذشته نشان دهنده منوی استارت جدید هستند که علاوه بر اینکه به قسمت وسط نوار تسک بار منتقل شده است، شکل و شمایل آن هم دست خوش تغییراتی شده است که به همیشه فرق دارد و به نظر بسیار بهتر از قبل با آن ارتباط بر قرار خواهیم کرد. این نکته هم قابل ذکر است که، گفته شده است می‌توان منوی استارت را همانند گذشته به گوشه سمت چپ صفحه نیز منتقل کرد.

قیمت در نظر گرفته شده برای ویندوز 11 و تاریخ انتشار آن را در روز 24 ژوئن یا همان 3 تیر به طور دقیق متوجه خواهیم شد اما می‌توان حدس زد که مایکروسافت قیمت 120 دلاری برای نسخه هوم و قیمت 200 دلاری را برای نسخه پرو در نظر بگیرد.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...